uhlí / dřevěné brikety/dřevěné pelety

  Hnědé uhlí

ČESKÁ REPUBLIKA
Bílinské hnědé uhlí z SD a.s. Doly Bílina
Je nízkosírnaté tříděné a energetické uhlí s výhřevností 11 – 18 MJ/kg. Pro malé a střední zdroje, komunální a ostatní podnikatelskou sféru a domácnosti je dodáváno tříděné uhlí v druzích kostka 2, ořech 1 a ořech 2 s nízkým obsahem škodlivin.

tabulka2

Hnědouhelné brikety REKORD

NĚMECKO
Hnědouhelné brikety z oblasti Lužice se úspěšně používají jako palivo v krbech, kachlových kamnech a jiných topných zařízeních. Jejich výhodou je vysoká výhřevnost a dlouhotrvající žhnoucí účinek s malým množstvím kouře. Na brikety rekord se vždy můžete spolehnout jejich kvalita je konstantní.
tabulka 3


KVALITNÍ DŘEVĚNÉ BRIKETY

Dřevěná briketa typu RUF Buk
(paleta 990 kg  = 99  balíčků x 10 kg)
vlastnosti a výhody
Ekologická paliva s vysokou výhřevností.• Tvoří malé množství popela, který se dá využít jako minerální hnojiva.
Z počátku hoří mírným plamenem a poté žhnou.• Doba hoření (žhnutí) až 4 hodiny (závisí na přívodu vzduchu a druhu topeniště) • Neobsahuje síru • Jsou vhodné do kotlů na tuhá paliva, uzavřených i otevřených krbů a kamen.
K výrobě jsou používány bukové piliny a hobliny, které neobsahují žádné znečišťující příměsi. Piliny jsou nejdříve zbaveny vlhkosti a za vysokého tlaku lisovány • Dřevěné brikety je potřeba skladovat v suchém prostředí, v opačném případě může dojít k poškození • Výhřevnost v bezvodovém stavu: 18,38MJ/KG (akreditovaná zkušební laboratoř TÜV NORD CZECH,S.R.O., PROTOKOL Č.31/2011)

Jedna paleta dřevěných briket nahradí 4 m³ RPM dřeva (rovnaný prostorový metr)

tabulka4

Dřevěné pelety premium EN plus A1 (ČR) zbytkový popel 0,3 % nejvyšší kvalita

 

tabulka 5

 

Galerie